All Products
-
Battery Transfer Cart
-
Trackless Transfer Cart
-
Rail Transfer Cart
-
AGV Automatic Guided Vehicle
-
Industrial Mecanum Wheels
-
Motorized Transfer Trolley
-
Electric Transfer Cart
-
Material Transfer Carts
-
Coil Transfer Cart
-
Mold Transfer Cart
-
Material Handling Solutions
-
Hydraulic Lifting Transfer Cart
-
Ladle Transfer Cart
-
Busbar Powered Transfer Cart
-
Transfer Cart Accessories
-
CeyhanYou really are a 5 stars company. hope i can be a five stars client! -
RaihanIt is Raihan from BD. 10 sets transfer cart has been debugged well. Thanks for careful and professional technique guidance in our factory. Hope everything can goes well and expect to next wonderful cooperation with you! -
MohammedHi, it is my first time to come to China and visit the factory twice in one year, the excellent service moved me again and again and share many interesting things with me. And the item has started worked in our factory, glad to make cooperation with you.
60T Capacity Low Voltage Rail Transfer Cart
| Load Capacity: | 1-300 Ton, Customizable |
|---|---|
| Power Supply: | Low Voltage Rail |
| Frame Material: | Steel |
Customized Load Capacity Battery Operated Trackless AGV Transfer Cart with Intelligent Navigation System
| Color: | Customized |
|---|---|
| Warranty: | 24 Months |
| Load Capacity: | Customized |
Customized Rail Coil Transfer Trolley With Produce Line
| Rated Load: | 2-150 Tons |
|---|---|
| Table Size: | 2000-10000mm (L), 1500-3000mm (W), 500-1200mm (H) |
| Wheel Diameter: | Φ270-Φ600mm |
360 Degree 380 Mm 15 Inch Mecanum Wheel Omnidirectional Wheel for AGV Trolley
| Wheel Diameter: | 380 Mm |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane (PU) |
| Wheel Hub Material: | 45 # Steel Or Aviation Aluminum 7075 |
6 Inch 600kg Load PU Mecanum Wheels for AGV and Omnidirectional Applications
| Wheel Diameter: | 150mm (6 Inch) |
|---|---|
| Load Capacity: | 600kg |
| Wheel Material: | Polyurethane (PU) |
Heat Resistant Automatic Trackless Transfer Cart 1-300T For Material Handling
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Warranty: | 12 Months |
Steel Rolls Warehouse 20m/Min 1T On Rail Transfer Cart
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Running Speed: | 0-20m/min |
| Running Distance: | According To Customers'demand |
China Supplied Electrical Rail Transfer Cart With Machinery Factory
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Application: | Industrial Field, Steel Pipe Handling |
Custom Extended Size Sliding Contact Line Powered Rail Transfer Cart With 1-100T Load Capacity
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Packaging Details: | The trolley Cart will be packed by the tarp, the parts will be shipped in the high quality wooden case. |
| Delivery Time: | 20-30 days as usual delivery |
25 Tonne Battery Operated Rail Transfer Cart with High-Strength Steel Construction
| Rated Load: | 25 Tonne |
|---|---|
| Table Size: | 4500x2200x650 Mm |
| Wheel Diameter: | Φ400 Mm |

