All Products
-
Battery Transfer Cart
-
Trackless Transfer Cart
-
Rail Transfer Cart
-
AGV Automatic Guided Vehicle
-
Industrial Mecanum Wheels
-
Motorized Transfer Trolley
-
Electric Transfer Cart
-
Material Transfer Carts
-
Coil Transfer Cart
-
Mold Transfer Cart
-
Material Handling Solutions
-
Hydraulic Lifting Transfer Cart
-
Ladle Transfer Cart
-
Busbar Powered Transfer Cart
-
Transfer Cart Accessories
-
CeyhanYou really are a 5 stars company. hope i can be a five stars client! -
RaihanIt is Raihan from BD. 10 sets transfer cart has been debugged well. Thanks for careful and professional technique guidance in our factory. Hope everything can goes well and expect to next wonderful cooperation with you! -
MohammedHi, it is my first time to come to China and visit the factory twice in one year, the excellent service moved me again and again and share many interesting things with me. And the item has started worked in our factory, glad to make cooperation with you.
Keywords [ transportation car ] match 865 Products.
Rails Mounted Ladle Handing Slag Pot Transfer Car
| Material: | Steel |
|---|---|
| Application: | Heavy Industry, Steel Mills, Slag Pot, Hot Molten Ladle |
| Load Capacity: | Up To 1500 Ton |
0.5t Steerable Trackless Transfer With Car Battery
| Power: | Battery Powered |
|---|---|
| Warranty: | 24 Months |
| Load Capacity: | 1-1500 Ton |
Heavy Capacity Material Transfer Cars With Railway
| Running Speed: | 0-20m/min |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Load Capacity: | 15 Tons |
30 Tons Pallet Transfer Car Self Propelled Motorized Platform
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Warranty: | 18 Months |
Workshop 12t Flatbed Car Transport By Rail
| Running Speed: | 0-20m/min |
|---|---|
| Warranty: | 18 Months |
| Load Capacity: | 100 Tons |
Steel Mill Factory Transfer Car On Low Voltage Rail
| Running Speed: | 0-20m/min |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Load Capacity: | 20 Tons |
20 Tons Load Capacity Cable Reel Powered Railway Transport Cart for Mold Plant Needs
| Running Speed: | 0-20m/min |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Load Capacity: | 20 Tons |
Transport Trolley 20T Hydraulic Lifting Transfer Cart For Workshop
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Running Speed: | 0-20m/min |
| Running Distance: | According To Customers'demand |
Industrial AGV Mobile Robots 20 Ton For Special Transportation
| Warranty: | 18 Months |
|---|---|
| Load Capacity: | 1-1000 Ton |
| Running Ways: | Unlimited Distance, Directional, Go Straight |
Multifunction Low Voltage Rail Transfer Car
| Running Speed: | 0-20m/min |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Load Capacity: | 20 Tons |

