All Products
-
Battery Transfer Cart
-
Trackless Transfer Cart
-
Rail Transfer Cart
-
AGV Automatic Guided Vehicle
-
Industrial Mecanum Wheels
-
Motorized Transfer Trolley
-
Electric Transfer Cart
-
Material Transfer Carts
-
Coil Transfer Cart
-
Mold Transfer Cart
-
Material Handling Solutions
-
Hydraulic Lifting Transfer Cart
-
Ladle Transfer Cart
-
Busbar Powered Transfer Cart
-
Transfer Cart Accessories
-
CeyhanYou really are a 5 stars company. hope i can be a five stars client! -
RaihanIt is Raihan from BD. 10 sets transfer cart has been debugged well. Thanks for careful and professional technique guidance in our factory. Hope everything can goes well and expect to next wonderful cooperation with you! -
MohammedHi, it is my first time to come to China and visit the factory twice in one year, the excellent service moved me again and again and share many interesting things with me. And the item has started worked in our factory, glad to make cooperation with you.
Keywords [ heavy duty material handling carts ] match 322 Products.
100 Ton Load Capacity Trackless Transfer Cart With PU Wheels and Battery Power for Heavy Material Handling
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Warranty: | 12 Months |
Electric Material Handling Shipyard Transporter Cart On Rail
| Application: | Factory Transport |
|---|---|
| Load Capacity: | 1-1500t |
| Car Size: | Customized |
2.5 Ton Battery Powered Transfer Vehicle with Scissor Lift Mechanism for Factory Material Handling
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Warranty: | 12 Months |
High Performance Heavy Material Handling Equipment , 16T Motorized Rail Cart
| Features: | With Dumper |
|---|---|
| Power Supply Mode: | Cable Reel |
| Capacities: | Up To 300ton |
Busbar powered rail transfer bogie for steel plate handling bay to bay
| Power Supply Mode: | Busbar Power |
|---|---|
| Application: | Heavy Industry |
| Car Size: | Can Be Customised |
Customized 20t Capacity Coil Rail Transfer Cart
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Load Capacity: | 1-500T |
| Running Speed: | 0-20m/min |
High Frequency Battery Powered Carts Industrial Heat Proof Easy To Operate
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Power Supply: | Busbar Powered |
| Running Speed: | 0-20m/min |
Customized 2t Mobile Reel Rail Material Transfer Cart
| Power Supply: | Mobile Cable |
|---|---|
| Running Distance: | According To Customers' Demand |
| Running Speed: | 0-20m/min |
Operated Conveniently 3 Tonne Battery Rail Transfer Cart With DC Moter
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Warranty: | 12 Months |
Warehouse Motorized Material Handling Equipment , Strong Battery Powered Cart
| Usage: | Heavy Duty,transfer Goods |
|---|---|
| Material: | Q235 |
| General Use: | Material Transfer |

