All Products
-
Battery Transfer Cart
-
Trackless Transfer Cart
-
Rail Transfer Cart
-
AGV Automatic Guided Vehicle
-
Industrial Mecanum Wheels
-
Motorized Transfer Trolley
-
Electric Transfer Cart
-
Material Transfer Carts
-
Coil Transfer Cart
-
Mold Transfer Cart
-
Material Handling Solutions
-
Hydraulic Lifting Transfer Cart
-
Ladle Transfer Cart
-
Busbar Powered Transfer Cart
-
Transfer Cart Accessories
-
CeyhanYou really are a 5 stars company. hope i can be a five stars client! -
RaihanIt is Raihan from BD. 10 sets transfer cart has been debugged well. Thanks for careful and professional technique guidance in our factory. Hope everything can goes well and expect to next wonderful cooperation with you! -
MohammedHi, it is my first time to come to China and visit the factory twice in one year, the excellent service moved me again and again and share many interesting things with me. And the item has started worked in our factory, glad to make cooperation with you.
Keywords [ transportation car ] match 831 Products.
Retractable Cable Transfer Car For Steel Mill handling
| Product Name: | Low Cost Retractable Cable Transfer Car For Steel Mill Designer |
|---|---|
| Power Supply: | Retractable Cable Transfer |
| Running Distance: | According To Customers' Demand |
Electric Rail Freight Transport Battery Transfer Cart Heavy Duty Aluminum Product
| Product Name: | Heavy Duty Aluminum Product Transfer Electric Rail Freight Transport Cart Exported To Thailand |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Application: | Industrial Field, Aluminum Product Transfer |
Bay To Bay Transport Battery Powered Cart , Motorized Platform Cart For Container
| Item Name: | Battery Powered Bay To Bay Transport Motorized Trackless Cart For Container Transfer |
|---|---|
| Running Speed: | 0-20m/min |
| Color: | Yellow/Customized |
20t flat deck trailerfor container transportation on rails
| Application: | Production Line Or Paper Industry |
|---|---|
| Rated Load: | 40T |
| Max. Capacity: | Up To 300ton |
Four Wheels Electric Transfer Cart For Light Industry 1 - 300T Load Capacity
| Product Name: | Low Price High Quality Four Wheels Light Industry Transfer Car |
|---|---|
| Power Supply: | Mobile Cable |
| Running Distance: | According To Customers' Demand |
Motor Warehouse Trackless Transfer Cart 20 Ton For Pipe Industry
| Material: | Q235B |
|---|---|
| Color: | Customized Color On Your Demand |
| Warranty: | 24 Months |
Battery Omnidirectional Trackless Transfer Cart Platform 150t
| Warranty: | 18 Months |
|---|---|
| Load Capacity: | 1-1000 Ton |
| Moving Speed: | 0-20m/min |
Heavy Duty Electric Trackless Transfer Cart For Production Line
| Color: | Customized |
|---|---|
| Warranty: | 24 Months |
| Load Capacity: | 1-1500T For Trackless Transfer Cart |
Material Transfer Electrical 300 Ton Battery Powered Rail Car
| Color: | Customized |
|---|---|
| Application: | Workshop, Steel Factory, Production Line,Billet Industry |
| Running Speed: | 0-20m/min |
25t mold handling electric trackless car on concrete ground battery power
| Feature: | Without Railway |
|---|---|
| Rated Load: | 1-500t, Customized |
| Capacity: | Up To 500ton |

