All Products
-
Battery Transfer Cart
-
Trackless Transfer Cart
-
Rail Transfer Cart
-
AGV Automatic Guided Vehicle
-
Industrial Mecanum Wheels
-
Motorized Transfer Trolley
-
Electric Transfer Cart
-
Material Transfer Carts
-
Coil Transfer Cart
-
Mold Transfer Cart
-
Material Handling Solutions
-
Hydraulic Lifting Transfer Cart
-
Ladle Transfer Cart
-
Busbar Powered Transfer Cart
-
Transfer Cart Accessories
-
CeyhanYou really are a 5 stars company. hope i can be a five stars client! -
RaihanIt is Raihan from BD. 10 sets transfer cart has been debugged well. Thanks for careful and professional technique guidance in our factory. Hope everything can goes well and expect to next wonderful cooperation with you! -
MohammedHi, it is my first time to come to China and visit the factory twice in one year, the excellent service moved me again and again and share many interesting things with me. And the item has started worked in our factory, glad to make cooperation with you.
Keywords [ transportation car ] match 865 Products.
OEM Dc Motor 50T Hydraulic Lifting Transfer Cart Steerable
| Peoduct Name: | Battery Powered 50 Ton Lifting Rail Car |
|---|---|
| Capacity(t): | 1-1000 Tons |
| Package: | The Whole Cart Is Packed By High Quality Plastic Cloth |
Self Propelled 20t Rails Coils Material Transfer Carts With U Frame
| After-sales Service Provided: | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Application: | Steel Coil Transfer, Cable Coil Handling, Workshop ,production Line |
Electric Bay Handling Trackless Mold Transfer Cart Heavy Duty For Foundry
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Warranty: | 12 Months |
Q235 25t Electric Driven Rail Transfer Cart With Lifting
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Running Speed: | 0-20m/min |
| Running Distance: | According To Customers'demand |
20T Steel Pipe Battery Transfer Cart Lifting With Rail Wheel
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Application: | Industrial Field, Steel Plant,Steel Pipe Transport |
Mold Industry Trackless Electric Motorized Transfer Cart
| Color: | Customized |
|---|---|
| Warranty: | 24 Months |
| Load Capacity: | 1-1500T For Trackless Transfer Cart |
10 Tonne Hydraulic Lift Battery Guided Cart
| Color: | Customized |
|---|---|
| Application: | Workshop,machinery Industry, Assembly Line,Billet Industry |
| Running Speed: | 0-20m/min |
CE Bulk Material Handling Equipment Battery Powered Cart On Rails 12 Months Warranty
| Product Name: | CE Bulk Material Handling Equipment Battery Powered Transfer Cars On Rails |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Application: | Industrial Field |
20m/Min 6 Ton Flat Table Self Propel Rail Transfer Cart
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Running Speed: | 0-20m/min |
| Running Distance: | According To Customers'demand |
Interbay Motorized 30 Ton Trackless Transfer Trolley
| Material: | Q235 |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Warranty: | 18 Months |

